Лист Міндоходів від 06.12.2013 р. № 979/10/24-00-17-01-19 Щодо необхідності вести книгу обліку у разі відсутності діяльності

МІНІСТЕРСТВО ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ    ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ МІНДОХОДІВ У ЧЕРНІВЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

 ЛИСТ

 від 06.12.2013 р. № 979/10/24-00-17-01-19

 Про надання податкової консультації    Головне управління Міндоходів у Чернівецькій області, розглянуло Ваше звернення <...> та керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі по тексту — ПКУ), повідомляє наступне.

 Пунктом 44.1 статті 44 ПКУ визначено, що для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

 Відповідно до п. 177.10 ст. 177 ПКУ фізичні особи — підприємці зобов'язані вести Книгу обліку доходів і витрат (далі — Книга) та мати підтверджуючі документи щодо походження товару. Форма Книги та порядок її ведення визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику. Зокрема, форма Книги, яку ведуть фізичні особи — підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядок її ведення затверджені наказом Міністерства доходів і зборів України від 16.09.2013 № 481.

 Згідно зі ст. 121 ПКУ ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених ПКУ, тягнуть за собою накладення штрафних санкцій.

 Статтею 1641 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 17 грудня 1984 року № 8074-Х із змінами та доповненнями визначено, що не ведення обліку або неналежне, ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов'язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення адміністративного штрафу.

 Отже, фізична особа — підприємець на загальній системі оподаткування зобов'язана вести Книгу обліку доходів і витрат. У разі не реєстрації (не ведення) Книги обліку доходів та витрат до фізичної особи — підприємця застосовуються штрафні санкції, передбачені ст. 121 Податкового кодексу України та ст. 1641 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

 Заступник начальника В.В. Кіпалас

Додати новий коментар