Лист ДФСУ від 30.10.2014 р. N 8945/7/99-99-24-01-01-17 щодо питань, які виникають під час ввезення на митну територію України транспортних засобів громадянами

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 30.10.2014 р. N 8945/7/99-99-24-01-01-17

Львівській митниці

Про надання роз'яснень

Департаментом організації митного контролю та оформлення розглянуто лист Львівської митниці від 16.10.2014 N 13-70-54/19-295-ЕП щодо надання роз'яснень з окремих питань, що виникають під час ввезення на митну територію України транспортних засобів громадянами.

За результатами розгляду, в межах компетенції, Департамент організації митного контролю та оформлення повідомляє про таке.

Особливості пропуску та оподаткування товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України громадянами, визначені розділом XII Митного кодексу України від 13.03.2012 N 4495-VI (зі змінами) (далі - Кодекс).

Зокрема, статтею 364 Кодексу передбачено, що саме розділ XII регулює умови та порядок пропуску та оподаткування товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України громадянами для особистих, сімейних та інших потреб, не пов'язаних зі здійсненням підприємницької діяльності.

Відповідно до пункту 57 частини 1 статті 4 Кодексу товари - будь-які рухомі речі, у тому числі ті, на які законом поширено режим нерухомої речі (крім транспортних засобів комерційного призначення), валютні цінності, культурні цінності, а також електроенергія, що переміщується лініями електропередачі.

У зв'язку із зазначеним, вважаємо, що норми права, які містяться у положеннях статей розділу XII Кодексу, є спеціальними по відношенню до громадян, якими переміщуються товари через митний кордон України, порівняно із іншими вимогами Кодексу, які є в такому випадку загальнорегулятивними.

Так, стаття 377 Кодексу визначає особливості митного оформлення окремих товарів, що ввозяться громадянами на митну територію України для вільного обігу:

- товари за товарними позиціями 8701 - 8707, 8711, 8716 згідно з УКТ ЗЕД, які підлягають державній реєстрації, при ввезенні громадянами на митну територію України або надходженні на митну територію України на адресу громадян у несупроводжуваному багажі або вантажних відправленнях для вільного обігу, незалежно від їх вартості, підлягають письмовому декларуванню та митному оформленню в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, з оподаткуванням ввізним митом за повними ставками Митного тарифу України, акцизним податком і податком на додану вартість за ставками, встановленими Податковим кодексом України.

Зазначений порядок затверджено наказом Державної митної служби України від 17.11.2005 N 1118 "Про затвердження Правил митного контролю та оформлення транспортних засобів, що переміщуються громадянами через митний кордон України" (зі змінами), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25.11.2005 за N 1428/11708 (далі - Порядок).

Згідно цього Порядку товари, що класифікуються за кодами 8701 - 8705, 8711, 8716 згідно з УКТЗЕД, і номерні вузли до них - це транспортні засоби, що переміщуються через митний кордон України громадянами, які не є суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності, або з метою транзиту.

Відповідно до абзацу 7 пункту 9 розділу I Порядку не підлягають пропуску через митний кордон України транспортні засоби, які знято з обліку, увозяться з метою транзиту і на які не оформлено гарантії доставки до митного органу призначення.

Окрім цього, абзац 1 частини 1 статті 381 Кодексу визначає, що громадянам дозволяється ввозити транспортні засоби особистого користування з метою транзиту через митну територію України за умови їх письмового декларування в порядку, передбаченому для громадян, та внесення на рахунок органу доходів і зборів, що здійснив пропуск таких транспортних засобів на митну територію України, грошової застави в розмірі митних платежів, що підлягають сплаті при ввезенні таких транспортних засобів на митну територію України з метою вільного обігу.

Згідно із підпунктом "а" пункту 2 частини 2 статті 91 Кодексу митний режим транзиту застосовується до товарів, які переміщуються внутрішнім транзитом або каботажем від пункту ввезення (пропуску) на митну територію України до органу доходів і зборів, розташованого на митній території України.

Враховуючи зазначене, товари, що перевищують норми безмитного ввезення, передбачені частиною 1 статті 374 Кодексу, у тому числі ті, що класифікуються за кодами 8701 - 8705, 8711, 8716 згідно з УКТЗЕД, і номерні вузли до них підлягають пропуску на митну територію України виключно за умови забезпечення сплати митних платежів у формі грошової застави.

 

Заступник Голови
А. В. Макаренко

Додати новий коментар