Лист НБУ від 11.06.2015 р. N 24-00011/40309 Щодо оплати послуг Національного банку України за розгляд пакета документів для погодження набуття або збільшення істотної участі в банку

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 11.06.2015 р. N 24-00011/40309

Департамент реєстраційних питань та ліцензування
Банкам України

Щодо оплати послуг Національного банку України за розгляд пакета документів для погодження набуття або збільшення істотної участі в банку

Департамент реєстраційних питань та ліцензування Національного банку України (далі - Департамент) на численні запити банків та зацікавлених осіб щодо оплати послуг за розгляд пакета документів для погодження набуття або збільшення істотної участі в банку повідомляє таке.

Відповідно до пункту 13 глави 4 розділу II Положення про порядок реєстрації та ліцензування банків, відкриття відокремлених підрозділів, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 08.09.2011 N 306 (зі змінами, внесеними постановою Правління Національного банку України від 04.06.2015 N 357, далі - Положення про реєстрацію), для погодження набуття істотної участі в банку особа, яка буде кінцевим власником істотної участі в банку, подає копію платіжного документа, який підтверджує оплату послуги Національного банку щодо розгляду пакета документів для погодження набуття істотної участі в банку.

Згідно з пунктом 9 Положення про реєстрацію неподання копії платіжного документа про внесення плати за послугу, установлену Національним банком, є підставою для повернення Національним банком документів на доопрацювання.

Департамент інформує, що розмір плати за розгляд пакета документів для погодження набуття істотної участі в банку буде визначений у спеціальному нормативно-правовому акті Національного банку найближчим часом.

До набрання чинності змінами до нормативно-правового акта Національного банку, яким буде встановлено відповідну плату, пакети документів можуть подаватись за відсутності копії платіжного документа і Національний банк не буде повертати такі пакети на доопрацювання з причини відсутності копії платіжного документа.

Водночас копія платіжного документа повинна бути надана заявником до Національного банку протягом 5 робочих днів після встановлення відповідної оплати Національним банком. У випадку неподання такого документа у визначений строк після встановлення оплати Національним банком відповідний пакет документів буде повернуто заявнику для доопрацювання.

 

Директор
Л. В. Антонєнко

Додати новий коментар