Лист Міністерства юстиції від 20.05.2015 р. N 19.3-34/32 Про надання інформації

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 20.05.2015 р. N 19.3-34/32

Національному банку України

Про надання інформації

На адресу Міністерства юстиції України надходять численні звернення щодо питання визнання комерційними банками електронних витягів та виписок з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (далі - Єдиний державний реєстр).

Слід зазначити, що Порядок надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців затверджений наказом Міністерства юстиції України від 31.03.2015 N 466/5 "Про деякі питання надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 31.03.2015 за N 349/26794 (далі - Порядок)

Згідно з пунктом 7 розділу I Порядку відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, можуть надаватися, зокрема, державним реєстратором юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (далі - державний реєстратор) або програмними засобами ведення Єдиного державного реєстру.

Державний реєстратор може надавати відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у вигляді витягу, довідки та виписки у паперовій формі, а також у електронній формі через Реєстраційний портал.

Пунктом 9 розділу III Порядку зазначено, що виписки, витяги та довідки в електронній формі на запит, поданий через Реєстраційний портал, засвідчуються електронним цифровим підписом державного реєстратора.

Також відомості, які містяться в Єдиному державному реєстрі, можуть надаватися без участі державного реєстратора в електронній формі програмними засобами ведення Єдиного державного реєстру через офіційний веб-сайт розпорядника Єдиного державного реєстру у вигляді: виписки щодо юридичної особи, витягу, довідки та доступу до відомостей з Єдиного державного реєстру.

Згідно з пунктом 10 розділу III Порядку виписки, витяги та довідки на запит, поданий через офіційний веб-сайт розпорядника Єдиного державного реєстру, формуються за допомогою програмних засобів ведення Єдиного державного реєстру та надаються в електронній формі через офіційний веб-сайт розпорядника Єдиного державного реєстру в режимі реального часу.

Відповідно до пункту 17 розділу I Порядку пошук сформованих виписок, витягів та довідок здійснюється на офіційному веб-сайті розпорядника Єдиного державного реєстру за номером та датою їх формування.

Звертаємо увагу на те, що виписки, витяги та довідки в паперовій та електронній формах відповідно до Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" мають однакову юридичну силу (пункт 2 наказу Міністерства юстиції України від 31.03.2015 N 466/5).

Ураховуючи вищевикладене, просимо довести до відома комерційних банків зазначену інформацію для використання в роботі.

Заздалегідь вдячні та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.

 

Заступник Міністра - 
керівник апарату
О. Іванченко

Додати новий коментар