Лист від 31.03.2015 р. N 40-401-16/2841 Державна архітектурно-будівельна інспекція україни

ДЕРЖАВНА АРХІТЕКТУРНО-БУДІВЕЛЬНА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 31.03.2015 р. N 40-401-16/2841

Про розгляд звернення

Державна архітектурно-будівельна інспекція України розглянула ваше звернення з питань ліцензування господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури, та повідомляє.

Відповідно до статті 17 Закону України "Про архітектурну діяльність": господарська діяльність, пов'язана із створенням об'єкта архітектури, підлягає ліцензуванню відповідно до законодавства. Порядок ліцензування господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури (далі - Порядок ліцензування), визначається Кабінетом Міністрів України.

Зазначений Порядок ліцензування затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 05.12.2007 N 1396 (із змінами).

При цьому, дія цього Порядку ліцензування поширюється тільки на виконання будівельних робіт із будівництва об'єктів архітектури, які за складністю архітектурно-будівельного рішення та (або) інженерного обладнання належать до IV та V категорії складності.

Законами України "Про основи містобудування", "Про архітектурну діяльність" та "Про регулювання містобудівної діяльності" визначено, що будівельні роботи на об'єкті повинні виконуватись відповідно до затвердженої у встановленому порядку проектної документації.

Перелік робіт провадження господарської діяльності у будівництві, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури, що підлягають ліцензуванню, затверджений наказом Мінрегіонбуду України від 27.01.2009 N 47 та застосовується Держархбудінспекцією України в частині, що не суперечить Порядку ліцензування.

Зазначеним переліком робіт для п. 5.01.00 "Монтаж внутрішніх інженерних мереж, систем, приладів і засобів вимірювання", до складу якого входять позиції 5.01.07 "Електропостачання, електрообладнання і електроосвітлення", 5.01.08 "Автоматизації і контрольно-вимірювальних приладів" та 5.01.09 "Зв'язку, сигналізації, радіо, телебачення, інформаційних", позицію "Умови будівництва: звичайні, території підвищеної сейсмічності, територій зі складними інженерно-геологічними умовами" не передбачено.

 

Перший заступник Голови
Державної архітектурно-будівельної
інспекції України
С. В. Драч

Додати новий коментар