Лист від 20.10.2014 р. N 3501-06/36416-07 щодо застосування норм природного убутку продовольчих товарів

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 20.10.2014 р. N 3501-06/36416-07

Мінекономрозвитку розглянуло звернення <...> щодо застосування норм природного убутку продовольчих товарів і в межах компетенції повідомляє.

Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 12.09.91 N 1545-XII "Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу РСР" до прийняття відповідних актів законодавства України на території республіки застосовуються акти законодавства Союзу РСР з питань, які не врегульовані законодавством України, за умови, що вони не суперечать Конституції і законам України.

Оскільки законодавством України норми природного убутку продуктів харчування не визначені, наказ Мінторгу СРСР від 02.04.87 N 88 "Про затвердження норм природного убутку продовольчих товарів у торгівлі та інструкцій з їх застосування" (далі - наказ N 88) застосовується у господарській діяльності підприємств за умови, що він не суперечить Конституції і законам України.

Слід зазначити, що згідно із пунктом 4 Інструкції із застосування норм природного убутку продовольчих товарів при зберіганні і відпуску на дрібнооптових базах і в коморах підприємств громадського харчування, затвердженої наказом N 88, встановлені норми природного убутку є граничними і застосовуються тільки у тих випадках, коли під час перевірки фактичної наявності товарів виявиться недостача порівняно з обліковими залишками. Природний убуток товарів списується за фактичними розмірами, але не вище встановлених норм. Списання природного убутку товарів може здійснюватись тільки після інвентаризації товарів на основі відповідного розрахунку, складеного і затвердженого у встановленому порядку, що стосується також списання картоплі за нормами природного убутку.

Водночас повідомляємо, що листи Мінекономрозвитку мають лише роз'яснювальний характер і не встановлюють правових норм.

 

Заступник директора
департаменту розвитку торгівлі
С. Литвиненко

Додати новий коментар