Лист від 17.10.2014 р. N 8361 на питання про виконання керівником підприємства своїх посадових обов'язків під час відпустки або у період тимчасової непрацездатності та інший неробочий час

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА

ЛИСТ

від 17.10.2014 р. N 8361

Про надання відповіді

Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва розглянуто лист [...] щодо надання відповіді на питання про виконання керівником підприємства своїх посадових обов'язків під час відпустки або у період тимчасової непрацездатності та інший неробочий час, повідомляємо.

Відповідно до Положення про Державну службу України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, затвердженого Указом Президента України від 30.03.2012 N 237, порушені у листі питання не належать до компетенції Держпідприємництва України.

Водночас в порядку надання інформації повідомляємо, що відповідно до частини четвертої статті 57 Господарського кодексу України Статут суб'єкта господарювання повинен містити відомості про його найменування, мету і предмет діяльності, розмір і порядок утворення статутного капіталу та інших фондів, порядок розподілу прибутків і збитків, про органи управління і контролю, їх компетенцію, про умови реорганізації та ліквідації суб'єкта господарювання, а також інші відомості, пов'язані з особливостями організаційної форми суб'єкта господарювання, передбачені законодавством. Статут може містити й інші відомості, що не суперечать законодавству.

Тобто керівник підприємства є виконавчим органом управління юридичної особи, який діє на підставі Статуту і повноваження його припиняються у спосіб, визначений у Статуті. З часу його призначення (обрання) на посаду та до звільнення з посади його службові повноваження не припиняються. Факт надання відпустки керівнику, крім випадку, коли його повноваження передаються іншому працівникові у порядку тимчасового заміщення, не припиняє його посадових повноважень.

Також звертаємо Вашу увагу, що відповідно до підпункту 5 пункту 4 Положення про Міністерство соціальної політики України, затверджене Указом Президента України від 06.04.2011 N 389/2011 (далі - Положення), Міністерство соціальної політики здійснює нормативно-правове регулювання у сферах зайнятості населення та трудової міграції, трудових відносин, оплати і умов праці. Відповідно до підпункту 79 пункту 4 Положення, Міністерство соціальної політики інформує у межах своїх повноважень та надає роз'яснення щодо здійснення державної політики у сферах зайнятості населення і трудової міграції, трудових відносин.

 

Т. в. о. Голови
Держпідприємництва України
О. Ю. Потімков

Додати новий коментар