Лист Міносвіти від 29.05.2015 р. N 1/9-272 Щодо своєчасної виплати працівникам галузі відпускних коштів і допомоги на оздоровлення

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 29.05.2015 р. N 1/9-272

Керівникам департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської держадміністрацій
Головам рад ректорів (директорів) вищих навчальних закладів
Керівникам інших закладів і установ освіти, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України

Щодо своєчасної виплати працівникам галузі відпускних коштів і допомоги на оздоровлення

До Міністерства освіти і науки надходять чисельні звернення від педагогічних та інших категорій працівників галузі щодо затримки у виплаті відпускних та допомоги на оздоровлення при наданні щорічної основної відпустки.

Звертаємо особисту увагу керівників установ та закладів освіти на необхідність забезпечення своєчасної та в повному обсязі виплати коштів, передбачених для надання щорічної відпустки працівникам галузі освіти, допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки, зокрема, педагогічним та науково-педагогічним працівникам установ та закладів освіти.

З метою задоволення суспільних потреб, недопущення виникнення кредиторської заборгованості з зазначених виплат, зокрема для працівників загальноосвітніх навчальних закладів, Міністерством освіти і науки за погодженням з Міністерством фінансів здійснено наближення видатків на травень по освітній субвенції на загальну суму 964851,5 тисячі гривень за рахунок видатків червня - липня, що дасть можливість задовольнити потребу навчальних закладів у виплаті педагогічним працівникам заробітної плати, відпускних та допомоги на оздоровлення.

Зобов'язуємо голів рад ректорів (директорів) вищих навчальних закладів довести зміст цього листа до керівників вищих навчальних закладів відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Щодо коштів на виплату відпускних, а також допомоги на оздоровлення педагогічним працівникам загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів, звертаємо увагу на те, що відповідно до норм Порядків та умов надання освітньої субвенції та субвенції на підготовку робітничих кадрів з державного бюджету місцевим бюджетам відповідні місцеві ради мають право додатково понад обсяг субвенції планувати та здійснювати з місцевих бюджетів оплату поточних та капітальних видатків навчальних закладів.

Тобто, місцеві органи влади мають здійснити комплекс заходів, визначених постановами Кабінету Міністрів Україні 14 січня 2015 р. N 6 та N 7, з метою дотримання вимог частини четвертої статті 77 Бюджетного кодексу України щодо врахування потреби у коштах на утримання навчальних закладів.

 

Заступник Міністра
П. Б. Полянський

Додати новий коментар