Лист ЦВК від 03.06.2015 р. N 21-39-879 Щодо відкриття рахунків виборчих фондів кандидатів у народні депутати України

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ

ЛИСТ

від 03.06.2015 р. N 21-39-879

Національному банку України

До Центральної виборчої комісії 28 травня 2015 року надійшла Постанова Верховної Ради України від 19 травня 2015 року N 440-VIII про дострокове припинення повноважень народного депутата України Куліча Валерія Петровича, обраного в одномандатному виборчому окрузі N 205 (Чернігівська область), за особистою заявою про складення ним депутатських повноважень.

Відповідно до частини п'ятої статті 15, частини шостої статті 16, статті 106 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (далі - Закон) та пункту 1 статті 19 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" Комісією прийнято постанову від 28 травня 2015 року N 51 про призначення проміжних виборів народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі N 205 на 26 липня 2015 року.

Згідно з частиною шостою статті 48 Закону установа банку не пізніше наступного робочого дня після дня відкриття відповідного поточного рахунку виборчого фонду кандидата у депутати в одномандатному виборчому окрузі письмово повідомляє Центральну виборчу комісію та відповідну окружну виборчу комісію після її утворення про відкриття відповідного рахунку та його реквізити.

Також частиною дев'ятою статті 50 Закону визначено, що контроль за формуванням та використанням коштів виборчих фондів кандидатів у депутати у відповідних одномандатних виборчих округах здійснюється окружними виборчими комісіями та установами банку, в яких відкрито рахунки виборчого фонду.

Пунктом 10 Порядку контролю за надходженням, обліком і використанням коштів виборчих фондів політичних партій, кандидати у народні депутати України від яких зареєстровані в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі, та кандидатів у народні депутати України в одномандатних виборчих округах, затвердженого 16 травня 2014 року постановами Центральної виборчої комісії N 618, Правління Національного банку України N 285 та наказом Міністерства інфраструктури України N 211, встановлено, що банк, в якому відкриваються поточні рахунки виборчих фондів кандидатів у народні депутати України, зареєстрованих в одномандатних виборчих округах, подає окружній виборчій комісії, яка здійснює підготовку та проведення виборів депутатів у відповідному одномандатному виборчому окрузі, потижневі виписки із цих рахунків, засвідчені підписом особи, уповноваженої банком, та відбитком печатки банку.

З метою здійснення окружного виборчою комісією контролю за формуванням та використанням коштів виборчих фондів кандидатів у депутати в одномандатному виборчому окрузі N 205 просимо забезпечити надсилання банками, в яких будуть відкриті поточні рахунки виборчих фондів кандидатів у народні депутати України, потижневих виписок з таких рахунків до вказаної виборчої комісії.

Адреса окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу N 205: просп. Перемоги, 141, м. Чернігів, 14013 (приміщення Деснянської районної у місті Чернігові ради).

Адреси та контактні телефони керівників зазначеної окружної виборчої комісії після її утворення будуть розміщені на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії http://www.cvk.gov.ua.

Крім того, згідно з частинами шостою, сьомою та п'ятнадцятою статті 50 Закону в процесі формування виборчих фондів кандидатів у народні депутати України внески іноземних громадян, осіб без громадянства, осіб під псевдонімом та анонімних жертводавців, внески фізичних осіб, від яких відмовився розпорядник поточного рахунку виборчого фонду кандидата в депутати в одномандатному виборчому окрузі, а також внески, що надійшли до виборчих фондів після дня голосування, у разі неможливості їх повернення відповідним фізичним особам перераховуються установою банку до Державного бюджету України.

Відповідно до частини тринадцятої статті 50 Закону невикористані кошти виборчого фонду, які залишилися після перерахування кандидату в депутати в одномандатному виборчому окрузі, перераховуються установою банку до Державного бюджету України.

У разі скасування рішення про реєстрацію кандидата у депутати в одномандатному виборчому окрузі залишки коштів його виборчого фонду на восьмий день з дня оприлюднення відповідного рішення перераховуються до Державного бюджету України (частина чотирнадцята статті 50 Закону).

Для перерахування зазначених коштів до Державного бюджету України у територіальних органах Державної казначейської служби України відкрито відповідні рахунки за балансовим рахунком 3111 "Надходження до загального фонду державного бюджету" та кодом класифікації доходів бюджету (ККДБ) 24060600 "Надходження коштів з рахунків виборчих фондів".

Реквізити рахунків для зарахування надходжень з рахунків виборчих фондів до загального фонду державного бюджету можна отримати у відповідному органі Держказначейства або на веб-сайті Головного управління Держказначейства у Чернігівській області.

Просимо довести цю інформацію до відома банківських установ, у яких відкриються рахунки виборчих фондів кандидатів у народні депутати України.

 

Заступник Голови
Центральної виборчої комісії
А. МАГЕРА

Додати новий коментар